Jak zadbać o skórę po ciąży?

O skórę przez całe życie trzeba odpowiednio dbać, aby utrzymać ją w zdrowiu i elastycznej formie. Ciało ciągle się zmienia – wpływ na to ma głównie wiek i tryb życia, Utrata sprężystości skóry jest zarówno problemem u osób młodych, jak i dojrzałych. Jednak jak zadbać o skórę i ciało po porodzie? To pytanie na pewno zadaje sobie wiele mam, które chciałyby odzyskać dawne kształty i poprawić kondycję skóry. Mamy na to sposób!


Kondycja skóry po ciąży – nieuniknione zmiany

Ciąża to wyjątkowo wymagający okres dla ciała kobiety. Ciało i skóra wykonują więc ciężką pracę – muszą dostosować się do tego niecodziennego stanu, to z kolei wiąże się z różnymi zmianami. Jedną z nich jest rozciągnięcie skóry (w tym też włókien kolagenowych). Szybki rozrost skóry prowadzi także do pojawienia się rozstępów.

Częściowo tym niechcianym zmianom można zaradzić jeszcze przed zajściem w ciążę. Pomocne może okazać się intensywne nawilżanie skóry – od zewnątrz, ale też od wewnątrz. Na powrót do formy będzie czas, dlatego nie trzeba się z niczym spieszyć. Gdy jakiś czas po porodzie utrata jędrności skóry (zwłaszcza na brzuchu) i inne niedoskonałości zaczynają przeszkadzać, wtedy nadchodzi moment na podjęcie odpowiednich kroków. Jędrne ciało i skóra nie musi pozostać tylko wspomnieniem – można do niego wrócić.

Jak zadbać o skórę po ciąży?

SUPLEMENT DIETY