Regeneracja paznokci po zabiegach

Zadbane dłonie i zdrowe paznokcie prezentują się bardzo dobrze, dodają kobiecie elegancji i przykuwają uwagę innych osób. Różne kolory, kształty, długości – w salonach kosmetycznych istnieje mnóstwo sposobów na upiększenie swoich paznokci. Kiedyś decydowano się najczęściej na manicure z wykorzystaniem zwykłego lakieru do paznokci lub na doklejenie tipsów, dziś to raczej rzadkość, a popularnością cieszy się manicure lakierem hybrydowym oraz żelowe przedłużanie paznokci. Wyglądają one efektownie, ale wiążą się często z osłabieniem płytki, przez co konieczna jest regeneracja paznokci.

Wpływ zabiegów kosmetycznych na paznokcie – co się dzieje?

Wizyty u profesjonalnych kosmetyczek i stosowanie się do ich zaleceń nie powinny powodować większych szkód na paznokciach, ale zdarzają się wyjątki. Paznokcie poddawane częstym zabiegom stają się delikatne, zwłaszcza gdy są zbyt mocno spiłowywane. Z czasem regeneracja paznokci po hybrydzie jest niezbędna, ponieważ paznokcie bez ochronnej warstwy hybrydy są cienkie i łamliwe.

Regeneracja paznokci po zabiegach

Zdarzają się nawet sytuacje, w których kobiety decydują się na manicure hybrydowy tylko po to, aby nie ryzykować złamaniem miękkich paznokci. Dodatkowo niewłaściwe zdejmowanie lakieru hybrydowego, np. samodzielne zdrapywanie go, przyczynia się do zniszczenia płytki. Regeneracja paznokci po hybrydzie jest jednak możliwa, wcale nie musi odbywać się jedynie od zewnątrz – pomocna może okazać się odpowiednia suplementacja dostarczająca składniki wspierające zdrowie i wygląd paznokci.

Regeneracja paznokci w domu

Regeneracja paznokci i ich wzmocnienie nie wymaga kolejnych wizyt w salonie kosmetycznym, istnieją sposoby, które pomogą Ci pożegnać miękkie paznokcie bez wychodzenia z domu. Pomoc od zewnątrz w formie regenerujących odżywek czy olejków może być przydatna, ale niewystarczająca. Słabe paznokcie wymagają dodatkowego wsparcia od wewnątrz poprzez dostarczenie do organizmu odpowiednich składników, dbających o ich prawidłową kondycję. Ważna jest zbilansowana i zrównoważona dieta. Z pomocą może przyjść też Remé, czyli kolagen do picia wzbogacony o witaminy i minerały. Kolagen VERISOL® może pomóc poprawić wygląd i wytrzymałość płytki paznokciowej . W zachowaniu zdrowych paznokci pomagają także cynk i selen– obecne w Remé. Takie wielokierunkowe działanie może przynieść upragnione efekty. Zamiast kruchych i łamliwych paznokci zniszczonych zabiegami kosmetycznymi, ujrzysz nową, wzmocnioną płytkę. Daj szansę Remé!

SUPLEMENT DIETY