Zniszczone włosy – jak skutecznie zregenerować je po zabiegach kosmetycznych?

Włosy są dla wielu kobiet atutem. Długie, krótkie, proste, kręcone i w różnych kolorach – o każdy rodzaj włosów należy odpowiednio dbać. Znalezienie dla siebie sprawdzonej pielęgnacji to powód do radości. Oprócz korzystania ze specjalnych szamponów, odżywek, wcierek i innych kosmetyków pielęgnacyjnych do zniszczonych włosów, warto zastosować dodatkowe wsparcie od środka – zwłaszcza jeśli lubisz eksperymentować ze swoim wyglądem i często farbujesz włosy.

Wpływ zabiegów kosmetycznych na włosy

Włosy krótko po koloryzacji prezentują bardzo dobrze – mają odświeżony kolor i wyjątkowy blask, ale przy częstym farbowaniu niestety z czasem zaczynają się niszczyć. Stają się suche i matowe. Problem ten pojawia się również przy rozjaśnianiu i prostowaniu (nie tylko tym domowym, ale również tym keratynowym). Silny skład chemiczny preparatów i wysokie temperatury podczas stylizacji stopniowo mogą pogarszać jakość włosów. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia!

Zniszczone włosy – jak skutecznie zregenerować je po zabiegach kosmetycznych?

Przede wszystkim warto wybierać usługi dobrych i sprawdzonych fryzjerów, którzy używają kosmetyków zapewniających włosom dodatkową ochronę, choć i bardzo zniszczone włosy można zregenerować przy pomocy odpowiednich produktów. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, ponieważ istnieją domowe sposoby na zniszczone włosy, a jednym z nich jest regularne zażywanie Remé.

SUPLEMENT DIETY